Prvý otvorený list Linovi Benassimu, prezidentovi IntesaBci
(IntesaBci – väčšinový vlastník škandálnej VÚB)                    

Vážený pán Benassi,

rozhodol som sa, že Vám napíšem niekoľko otvorených listov. Mojim cieľom je ukázať Vám, ako aj váženým návštevníkom mojej webovej stránky www.skandálna-vub.sk:

1/ ako je riadená zločinecká organizácia VÚB a ako vlastne funguje
2/ koľko už VÚB stálo peňazí nezmyselné súdenie sa so mnou a koľko to ešte len bude stáť v najbližšej dobe
3/ ako ďaleko siahajú chápadla Chobotnice VÚB na Slovensku

Predpokladám, že Vás ako bankára bude najviac zaujímať druhý bod, nakoľko ide naozaj o rozprávkovú sumu. Podľa vlastného vyjadrenia zástupcov škandálnej VÚB malo ísť doteraz o miliardy korún. Čitateľov tejto webovej stránky budú asi najviac zaujímať body 1 a 3.

Tento nový pohľad na škandálnu VÚB umožňujú jednak nové dokumenty a fakty, ale aj usporiadanie a zoradenie starších dokladov, ktorých je už značné množstvo. Doteraz som len popisoval jednotlivé neuveriteľné príhody vo VÚB, na ktorých sa čitatelia zabávali, alebo nad ktorými žasli, no čo sa dialo v skutočnosti v mafii VÚB to nikto nechápal. Ani ja osobne som nemohol pochopiť správanie sa hlavných zlodejov z VÚB, ich konanie bolo nepochopiteľné a nevypočitateľné. Toto správanie sa mi zdalo nezmyselné a absurdné, krokom hlavných darebákov z VÚB som nerozumel, ani som ich nedokázal predvídať, pokiaľ som nepochopil systém. Na základe znalosti systému dokážem už chápať konanie veľkozlodejov z VÚB a dokážem dokonca už aj čiastočne predvídať, čo podniknú, ak ich nejaká situácia pritlačí. No upozorňujem Vás, ako aj čitateľov, že systém, ktorým sa riadi zlodejská VÚB je sám o sebe nezmyselný, absurdný, zločinný a doslova šialený.
Aby som prešiel ku konkrétnym veciam, popíšem najprv útoky sprostých tunelárov na túto webovú stránku. Ide o zhrnutie faktov a dokumentov, čitateľov prosím o trpezlivosť.

Dokumenty, ktoré už boli zverejnené na tejto webovej stránke a ktoré si stáli čitatelia môžu pamätať, sa dajú vyvolať, len sú označené zelenou farbou, aby tí, ktorí si ich pamätajú sa k nim nemuseli vracať. Modrou farbou sú označené dokumenty, ktoré ešte neboli zverejnené.

Vzhľadom k tomu, že na tejto stránke sú zverejnené doklady o činnosti mafie VÚB, bola pre papalášov VÚB táto stránka veľmi nepríjemná, preto sa ju pokúsili zlikvidovať. Na túto neuveriteľne špinavú prácu si banda najala pochybnú advokátku JUDr. Dášu Šulejovú. Hlavnými aktérmi sú tunelári Ing. Ladislav Vaškovič CSc, bývalý prezident VÚB a Ing. Bohuslav Šolta, bývalý člen predstavenstva vo VÚB.

Prvý krok, ktorý urobili bol, že podali na mňa a na môjho právneho zástupcu JUDr. Staška trestné oznámenie. Žiadali prešetriť, či nejde o:

A/ vydieranie banky (tak, že sa domáham svojich práv súdnou cestou a upozorňujem vedenie VÚB, že zverejním pomery vo VÚB ako aj spôsoby, ktoré používa banka voči klientom).

B/ ohováranie banky (tak, že zverejňujem svoje názory na pomery vo VÚB a triky, ktoré používa VÚB voči klientom).

Spis na polícii dostal človek, ktorého pokladám za nesmierne inteligentného a veľmi kľudného, napriek tomu utrpel šok.
Keď ma pozval na výsluch (bežný postup), bolo vidno na ňom, že sa ešte celkom nespamätal zo šoku. Z jeho rozprávania a z rozprávania jeho kolegov som si urobil obraz, čo sa na polícii asi stalo.


Vyšetrovateľ, ktorý dostal „slávne“ oznámenie na starosť, dlho nemohol pochopiť jeho zmysel. Nakoniec dospel k záveru, že sa stal nejaký omyl, aj keď……aj keď taký omyl v organizácii ktorá zamestnáva stovky veľmi dobre platených právnikov sa vlastne rovná hanbe, čiže škandálu! Predvolal si na výsluch zástupcu VÚB (bežný postup) a dúfal, že sa trápny omyl nejako vysvetlí. To ale ešte nemal tušenie, s kým má „tú česť“! Z právneho (he-he) oddelenia VÚB poslali nejakú právničku, žiaľ jej meno som už zabudol, vtedy pri výsluchu som ho nepokladal za dôležité.

Keď vyšetrovateľ skontroloval jej občiansky preukaz a zistil, že ide naozaj o právničku, ako aj potvrdenie, že naozaj zastupuje VÚB, spýtal sa jej s priateľským úsmevom, či VÚB naozaj trvá na tomto oznámení, nakoľko oznámenie vykazuje toľko chýb, že jeho prešetrovanie je len zbytočné zaťažovanie polície a v podstate sa s ním nedá nič urobiť len ho založiť. Dáma sa rozčúlila, samozrejme, že na oznámení trvá, necestovala predsa z Bratislavy do Košíc len tak, pre nič, za nič! Vyšetrovateľovi zamrzol úsmev na tvári! V prvom momente si pomyslel, že ide o nejakú provokáciu, výsmech, či nejaký podraz! Napadlo ho ešte raz skontrolovať doklady: zistil, že naozaj ide o právničku (!) a naozaj zastupuje právne (!) oddelenie VÚB! Prišlo mu na rozum, či nebude náhodou pri tomto výsluchu potrebovať obušok, no keď sa pozrel dáme do tváre, zistil, že ona úprimne verí tomu, čo sama hovorí! I prišlo mu ľúto tejto nevedomej, právne nevzdelanej, nešťastnice a stalo sa niečo, čo by si nevymyslel žiaden fantasta, situácia svojou absurdnosťou prekonáva všetky absurdné drámy, niet takého spisovateľa, ktorý by si mohol niečo takého vymyslieť.


Vyšetrovateľ polície sa rozhodol urobiť doktorke (!) práv (!) z právneho (!) oddelenia VÚB právnu (!) osvetu!
Upozornil ju, že nie je možné stíhať za vydieranie človeka, ktorý sa domáha svojich práv zákonnou cestou, ani že nie je možné stíhať človeka za porušenie neexistujúceho zákona. Taký človek by potom musel byť obvinený a súdený za porušenie neexistujúceho zákona a musel by mu súd vymerať neexistujúci trest za porušenie neexistujúceho zákona, čo sa nerobí nikde vo svete! Okrem toho, jeho právnika nemožno potrestať za to, že poskytuje právne rady svojmu klientovi, koná si len svoju prácu. Aj keby súd dospel k rozhodnutiu, že pána Tomka je potrebné obesiť, jeho právny zástupca by nešiel na šibenicu, ale domov, pretože nie je možné popraviť advokáta spolu s previnilcom, lebo by za chvíľu nebolo advokátov!


Vyšetrovateľ bol presvedčený, že urobil všetko, aby dáme objasnil právnu situáciu. A naozaj, dáma sa hlboko zamyslela, zrejme o advokácii už niečo počula. Po dlhšom premýšľaní sa jej rozsvietili oči, v hlave sa zapálila veľká žiarovka, nastalo úplné osvietenie, podobne ako u Budhu, vyšetrovateľ už načiahol ruky ku klávesnici, že napíše novú výpoveď, keď dáma navrhla kompromis (!):
„Tak dobre toho advokáta nestíhať, ale toho Tomka aj naďalej stíhať za porušenie (neexistujúceho) zákona“!

Vyšetrovateľ stuhol od úžasu! Chvíľu potreboval, aby sa mohol spamätať a potom pravdepodobne zaznamenal, čo sa od neho chcelo. Myslel si, že sa tým výsluch skončil, no mýlil sa! Dáma mu oznámila, že za dverami čaká hlavná ekonómka VÚB, ktorá chce tak isto vypovedať do protokolu, nakoľko pán Tomko svojou webovou stránkou mal VÚB spôsobiť škodu za mnoho miliárd korún a spolu so svojim právnym zástupcom maria úsilie slovenskej vlády o úspešnú privatizáciu VÚB!


Vyšetrovateľ mal už toho úplne dosť a obe dámy vykázal z miestnosti. Je mi to veľmi ľúto, bolo by zaujímavé vedieť na čo potrebujú vo VÚB ekonómku a ešte k tomu hlavnú, veď banka nerobí nič iného len okráda svojich klientov a štát, na čo potom ekonómka a ešte k tomu hlavná!? Papaláši vo VÚB si nevedia sami spočítať, koľko nakradli?!

Okrem toho by ma zaujímalo a to veľmi presne, za koľko miliárd som vlastne spôsobil škodu VÚB svojou webovou stránkou? Vychádzam z údajov v článku Plus 7 dní ( Článok po nás potopa!), podľa ktorého za bačovania dvoch bývalých prezidentov VÚB Gabriela a Vaškoviča bolo z VÚB vytunelované 97 miliárd korún. Ide mi o to, že teraz neviem, či som už spôsobil VÚB väčšiu škodu ako tí dvaja alebo ešte nie?!

Chápem aj rozhorčenie tunelárov Vaškoviča a Šoltu, najmä ak si uvedomím, že banku predal štát za 30 miliárd korún a to hneď po tom, čo ju štát oddlžil vo výške cca 70 miliárd korún. Ide nepochybne o skvelú privatizáciu, mafia v Taliansku sa ešte teraz smeje! Tunelári sa snažili, trápili, nakoniec pripravili takú skvelú privatizáciu a teraz ju nezodpovední ľudia maria. To by dožralo aj mŕtveho, to chápem!

Policajti majú niečo ako zvodky, kde prejednávajú aktuálne prípady. Samozrejme vedeli o vyšetrovaní tunelov vo VÚB, zhovädilosť Vaškoviča a Šoltu ich ohromila! Jedinou záhadou ostalo pre nich aj pre mňa tvrdenie právničky VÚB, že banka podala na mňa a JUDr. Staška nejakú súdnu žalobu. Obaja sme tvrdili policajtom, že to je vylúčené, museli by sme o tom niečo vedieť, s JUDr. Šulejovou a s JUDr. Hurtíkovou sme v písomnom a telefónom styku, vo VÚB majú na nás telefóne čísla! Oznámenie bolo samozrejme založené, no dodnes som sa nedozvedel, kto zo šokovaných a poriadne zhnusených policajtov zavolal do redakcie Korzára pani redaktorke Gajdošovej. Keď som prišiel za ňou na jej telefonickú výzvu, mala vedľa počítača vytlačenú celú moju webovú stránku. Ešte som nevidel, aby sa niekto tak vážne zaujímal o VÚB. Solídna práca, článok, ktorý potom vyšiel mal vysokú úroveň. Už jeho názov je príznačný – „VÚB-ka žiada prešetriť ohováranie, aj keď verejnú inštitúciu ohovárať nie je možné“.

Vážený pán Benassi,
spomínam si, že keď som bol na polícii, predo mnou vypočúvali skupinu Cigánov, ktorí kradli na „blšáku“ v Košiciach peňaženky. Aj keď išlo väčšinou o analfabetov, policajti mi svorne tvrdili, že títo negramotní Cigáni sa vyznajú lepšie v zákonoch ako celé (proti)právne oddelenie VÚB spolu s prezidentom Vaškovičom a špeciálnou advokátkou (he-he!) JUDr. Šulejovou! Napadla ma myšlienka, či by ste nemohol zameniť celé (proti)právne oddelenie VÚB spolu s vedením VÚB a špeciálnou advokátkou JUDr. Šulejovou za túto cigánsku bandu negramotných vreckárov? VÚB by tak konečne získala (trocha) na vážnosti!

Po tomto debakli, ktorý bol uverejnený aj v článku v Korzári, som si myslel, že s ohováraním a vydieraním už budem mať od VÚBandy pokoj. Bol to samozrejme omyl, vtedy som nevedel, ako to svinstvo funguje. Na moje veľké prekvapenie ma čakala súdna žaloba, v ktorej VÚB požadovala, aby súd vydal predbežné opatrenie, v ktorom by mi bola zakázaná, samozrejme okrem iného aj táto webová stránka!


Drahý Benassi, pokúsim sa Vám vysvetliť toto zdanlivo nepochopiteľné správanie sa bandy z VÚB. Banda podávaním týchto, z právneho hľadiska úplne nezmyselných žalôb, sleduje tieto ciele:


1) Čo najviac poškodiť moju dôverihodnosť ako kritika VÚB a zničiť moje obchodné meno.
2) Čo najviac vytunelovať VÚB. Nedá sa nevidieť, že tieto vyložene šialené žaloby sa nesmierne podobajú na tunelovanie banky!
3) Čo najviac oklamať Vás osobne.

Žaloby Vám majú dokazovať „činnosť“, že s „tým“ Tomkom banda vo VÚB niečo robí! Musím Vám však otvorene povedať ako keby ste boli mojim priateľom, že ak Vás banda može dlhodobo klamať takými slabomyseľnosťami, že Vás vôbec nie je ťažko oklamať! Vyzerá to tak, drahý Benassi, že vo VÚB si Vás vobec nevažia, povedal by som až, že Vás tam z Vás robia dobrý deň , čo ma nesmierne zarmucuje.

 
Už končím svoj prvý, otvorený list, ozvem sa Vám, drahý Benassi, akonáhle mi doručia rozsudok o skvelej žalobe na STO MILIÓNOV korún.


S úctou
                                      Dušan Tomko

Poučenie:

Jedinou účinnou obranou je okamžité zrušenie účtu v zlodejskej VÚB.   
  

Dušan Tomko